Ankara ilinde çelik kapı ihtiyaçlarınızda, karar vermenizi kolaylaştıracak, teknik ve

genel bilgiler içeren bu portalda, alternatif çelik kapı firmalarına ulaşabilir ve

tercihlerinizi olgunlaştırabilirsiniz.
Eğer bir çelik kapı üreticisi veya satıcısı iseniz çelik kapı Ankara sayfamıza firmanızı

ekleyip yeni müşterilere ulaşabilirsiniz.
Alternatif tedarikçilerin sayfalarını ziyaret ederek yeni partnerler bulabilir,

haberler ve duyurular menümüzden sektörel yayınlarımızı takip edebilirsiniz.
Çelik Kapı Türkiye portalının misyonu sektörel etkileşim sağlayarak Türk çelik kapı sektörünün, sivil toplum ayağı olmaktır.
Türkiye Çelik Kapıcılar Derneğini kurmak, öncülük etmek ve sektörel sorunlara çözüm aramak olacaktır.

Ankara Çelik Kapı

Güzel ülkemizin başkenti Ankara, Orta Anadolu’nun merkezi noktalarından birine kurulmuştur. Bulunmuş olduğu merkezi konum sayesinde tarih boyunca özellikle de Selçuklular ve Osmanlılar devrinde, ünlü Ankara keçilerinin tüylerinden imal edilen sof kumaşların yurt dışına satılması Ankara’yı kervansarayların ana güzergahı ve bir ticaret merkezi haline getirmiştir. Atatürk liderliğindeki Birinci Dünya Savaşı sonrası ulusal direnişte belirgin bir konum üstlenmiş olan Ankara, Ulusal Kurtuluş Savaşı ile yurdunun yabancı güçlerden kurtarılmasıyla beraber 13 Ekim 1923 tarihlerinde yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti ilan edilmiştir. Ankara’nın en belirgin noktasında yerini almış olan tarihi yapı ise, ilk Cumhurbaşkanı olan Ulu Önder Atatürk için yaptırılan ihtişamıyla gözleri büyüleyen Anıtkabir’dir. Yapımı 1953 yılında tamamlanan bu antik ve modern mimari sentezi yapı Türk mimarisinin elinde bulundurduğu gücü ve zarafetini kanıtlamakla kalmayıp en güzel şekilde sergilemektedir. Ankara şehrinin en eski bölümleri tarihi kalesini çevrelemektedir. Kalenin içinde bulunan Alaaddin Cami Osmanlılar tarafından bir çok kere elden geçirilmiş olmasına rağmen Selçuklu ahşap işçiliğini ve Selçuklu sanatının en güzel örneklerinden sadece biridir. Ankara belediyesi tarihine sahip çıkarak pek çok sayıda ilginç eski Türk evini restore etmiş ve bu evleri sanat galerileri ve yahut geleneksel Türk mutfağından örneklerin yer aldığı ve en güzel şekilde sergilendiği lokantalar haline getirmiş ve tarihe yeniden can vermiştir. Güzel Ankara’mızın sanatı sadece tahine has olmayıp günümüzde de seçkin bale, halk dansları, opera ve tiyatro düzenlemeleri ile hareketli bir sanatsal ve kültürel yaşama sahip bir şehrimizdir. Ankara şehrimiz özellikle dinleyici sayısı hiç düşmeyen Flarmoni Orkestrası ile ünlüdür.
Ankara sadece sanatsal alanda kendini ispatlamakla kalmamış büyük şehir olma özelliği sayesinde zamanın teknolojisini yaşama konusunda şanslı olması bakımından da birçok sektörde de kendini göstermiştir. Çelik kapı sektörü bu sektörler arasında hiç kuşkusuz ilk sıralarda yer almaktadır. Çelik kapı, eski kapı türlerine göre daha avantajlı ve daha güvenli özelliklere sahip bir kapı çeşididir. Çelik kapılarda bulunan özellikler sayesinde hayatımız daha bir kolaylaşacak ve maksimum güvenlik elde edilecektir. Çelik kapılarda bulunan avantaj ve kolaylıkların başında, sadece çelik kapılarda bulunan uzaktan kumanda özelliğidir. Malum kalabalıklaşan bir dünyada yaşıyor ve bunun irili ufaklı sorunlarını yaşıyoruz. Gitgide kalabalıklaşan bir şehirde de müstakil evlerde oturma olanağımız kalkıyor. Toplu yaşama konutları olan ve daire sayısı yüksek apartmanlarda yaşamamız gerekiyor. Bu da güvenlik gereksinimlerimizi artırıyor. Çelik kapılarda bulunan özelliklerden biri olan uzaktan kumanda sayesinde işinden yorgun argın gelmiş kapıyı bile açmaya hali kalmamış olan insana büyük fayda sağlamakta ve oturduğu rahat koltuğundan kalkmadan kapıyı açma olanağı sağlamaktadır. Çelik kapılar rahatlığımıza faydası olduğu kadar güvenlik konusunda da gözümüzü arkada bırakmayacak bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Yine çelik kapılarda bulunan bir özellik olan parmak okuyucu aparatı sayesinde de ev ve iş yerlerinizin güvenliği bir aşama daha artıyor. Hafızasındaki kayıtlı parmak şekillerinden başkasının girişine izin vermeyen parmak okuyucular sayesinde aklınız ev ya da iş yerlerinde takılıp kalmayacak. Bu kadar kolaylık ve güven veren çelik kapılara karşı duyarsız kalmamalı ve çelik kapı sektörüne desteği arttırmalıyız. Her konuda olduğu gibi çelik kapı sektöründe de işini kurnazlığa vuran ve müşterinin ihtiyacını değil de kendi çıkarlarını ön plana alan sorumsuz insanlar olacaktır.
Eğer sizde çelik kapı sektöründe güvenli çelik kapı firmalarıyla tanışmak ve çelik kapı temin etmek istiyorsanız Çelik Kapı Türkiye sitemizin ana sayfasında yer alan İllere Göre Çelik Kapı Firmaları bölümüne girerek Çelik Kapı Ankara firmaları sayfasından güvenli firmalarla tanışın ve güvenli ve garantili hizmet alın.

Kaydır