Kayseri ilinde çelik kapı ihtiyaçlarınızda, karar vermenizi kolaylaştıracak, teknik ve genel bilgiler içeren bu portalda, alternatif çelik kapı firmalarına ulaşabilir ve tercihlerinizi olgunlaştırabilirsiniz.
Eğer bir çelik kapı üreticisi veya satıcısı iseniz çelik kapı Kayseri sayfamıza firmanızı ekleyip yeni müşterilere ulaşabilirsiniz.
Alternatif tedarikçilerin sayfalarını ziyaret ederek yeni partnerler bulabilir, haberler ve duyurular menümüzden sektörel yayınlarımızı takip edebilirsiniz.
Çelik Kapı Türkiye portalının misyonu sektörel etkileşim sağlayarak Türk çelik kapı sektörünün, sivil toplum ayağı olmaktır.
Türkiye Çelik Kapıcılar Derneğini kurmak, öncülük etmek ve sektörel sorunlara çözüm aramak olacaktır.

Kayseri çelik kapı

Tarih boyunca güzel Anadolu’muzun en önemli ticaret merkezlerinden biri olan Kayseri, ticaretin yanı sıra görkemi ve güzelliğiyle gözleri kamaştıran Erciyes Dağına, yüksek kış turizmi potansiyeline ve lezzetli yöresel yemeklerle, farklı örf ve adetlere sahip bir orta Anadolu şehridir.

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kayseri (eski Mazaka, Kaisareia) klasik çağlarda Kapadokya adı verilen bölgede bulunmaktadır. Kızılırmak’ın güneyinde bulunan bu bölge, Tuz gölünden Fırat nehrine kadar uzanmaktadır. İpek yolu diye adlandırılan ticaret yolu da bu bölgeden geçer. Bu sebeplerden dolayı da her çağda tüm medeniyetlerin ilgisini çekmiş ve pek çok uygarlığında beşiği olmuştur. Kayseri, M.Ö 4000 ile M.S 2000 yılları olmak üzere 6000 yıllık uzun bir geçmişe sahip bir şehirdir. M.Ö. 2000’li yıllarda Anadolu’ya gelen Hititler, Kayseri ilimize 22 km uzaklığında bulunan Kültepe (Kaniş) şehrini kurmuşlardır. Kültepe, Anadolu’nun en büyük höyüklerinden biridir. Kültepe’nin hemen yanı başında bulunan Karum’da (Pazarşehir) yapılan kazı çalışmalarında bu döneme ait çivi yazısı ile farklı yazılı tabletler ele geçirilmiş ve bu tabletlerden anlaşıldığı üzere Anadolu kelimesi Yunanca güneşin doğduğu yer manasına gelen “Anatoli” dan türemiştir. Romalılar ise kendi yaşadıkları yerleşim alanlarına göre doğuda kaldığından buraya doğu toprağı anlamı taşıyan Thema Anadolia demişlerdir. Anadolu adının bu bölge adı olması ise Selçukluların Anadolu’ ya gelmesiyle başlamıştır.

Kayseri şehrimiz tarih ve kültür zenginliğinin yanı sıra ileri bir sanayi merkezi olmuş ve ünlü Kayseri pastırması ile Bünyan halısıyla da dünyaya ününü duyurmuştur. Bünyan halının geçmişi ilk olarak Orta Asya Türk’lerinde ortaya çıkmış ve geçen zaman zarfında değişmelere ve farklılıklara uğrasa da yine Türk insanının ellerinde şekil bulmaya devam etmiş ve günümüze kadar ulaşmış bir el sanatıdır.

Kayseri ilimiz ünlü pastırması, Bünyan halıları ve tarihiyle olduğu kadar son zamanlarda çelik kapı firmalarıyla da kendini göstermeye ve öne çıkmaya başlamıştır. Kayseri de gelişen çelik kapı sektörü zamanın teknoloji ve modasına olduğu kadar zamanın getirdiği bütün olumsuz şartları bertaraf edecek yeni teknolojik güvenlik sistemlerine de sahip bir sektördür. Kayseri çelik kapı firmaları üstün güvenlik sistemlerinde kendini gösterdiği kadar müşterinin göz zevkine ve her keseye uygun fiyatlarla da kendini göstermektedir. Kayseri çelik kapı firmaları çelik kapı sektörünü Kayseri de belirli bir düzeye getirmeyi amaçlıyor ve bunun için var güçleriyle çalışmalarına devam ediyorlar. Çelik kapı sektöründe en üst düzey kaliteyi, uzun ömürlülüğü ve bütün standart özellikleri yakalamayı ilke ve görev edinen Kayseri çelik kapı firmaları ürettikleri şık tasarım çelik kapılarla müşterilerinin göz zevkine hitap ederken, gönüllerine de güvenli yaşamın huzurunu sunarak çelik kapı sektöründe yerlerini en iyi şekilde almayı amaçlamaktadırlar. Kayseri’ de bulunan çelik kapı firmaları çelik kapıların sunduğu güvenli hayata kendi vatandaşlarının da kavuşmasını istemekte ve çelik kapılarda olması gereken bütün kalite ve garantiyi de halkına sunmaktadırlar. Sizde bir Kayseri’ li olarak gelişmekte olan çelik kapı sektörüne katkıda bulunmak ve çelik kapıların hayatınıza katacağı güvenlik artı kolaylığı yaşamak istiyorsanız ve Kayseri’ deki çelik kapı firmalarıyla irtibata geçmek istiyorsanız Çelik Kapı Türkiye sitemizin ana sayfasında yer alan İllere Göre Çelik Kapı Firmaları bölümüne tıklayarak Kayseri’ deki bütün çelik kapı firmalarına ulaşabilir ve istediğiniz firmayla iletişime geçebilirsiniz.

Kaydır